חוזה עבודה מול קבלן השיפוצים – כל מה שצריך לדעת

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רגע לפני שמתחילים בשיפוץ, חוזה העבודה מול קבלן השיפוצים הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך תחילת השיפוץ בדירה. חוזה עבודה טוב ומקיץ יאפשר לכם להיות בראש שקט ולהתרשם מקבלן שיפוצים אמין ומקצועי. במדריך הבא הכנו לכם את כל מה שצריך לדעת על חוזה העבודה מול קבלן השיפוצים.

חוזה העבודה:

הבטחות ודברים שסיכמתם עם הקבלן ללא חוזה הם מילים יפות, אבל כאשר מדובר בעסקה חשובה כמו שיפוץ, חשוב שיהיה חוזה עבודה מוכן בכתב לפני תחילת העבודה. חוזה העבודה הוא השלב החשוב ביותר בתהליך השיפוץ והוא זה שיבטיח לכם ראש שקט במהלך כל התהליך. חוזה עבודה טוב הוא חוזה המכיל מספר דברים קריטיים כגון, תנאי התשלום, לוח זמנים, אחריות על השיפוץ, טיב החומרים ועוד… 

חשוב מאוד לעבור על התקציב ולהוסיף סעיפים במידת הצורך.

איך בוחרים נכון קבלן שיפוצים:

כאשר מדובר בתהליך גדול ומשמעותי כמו שיפוץ דירה חשוב להקפיד לבחור את הקבלן שיפוצים הטוב ביותר לפרויקט. בתהליך השיפוץ הכסף שלכם והדירה שלכם נמצאים על הפרק וחשוב מאוד לשמור אליהם על ידי שימוש בקבלן שיפוצים אמין מקצועי בעל ותק וניסיון בתחום. קבלני שיפוצים לא מקצועיים ישתמשו בחומרים זולים ומסוכנים, ענף השיפוצים נחשב לתחום פרוץ. אם את מתכננים שיפוץ גדול לבית, מומלץ לוודא שקבלן השיפוצים שבחרתם רשום בפנקס הקבלנים באמצעות חיפוש באתר של משרד השיכון. 

יחד עם זאת, כדאי לבדוק המלצו מאנשים שעשו שיפוץ עם הקבלן ולראות עבודות שלו. בשטח תוכלו לראות דברים שלא תמיד שמים לב אליהם בתמונות. 

הצעת מחיר לשיפוץ דירה:

לפני שמתחילים לעבור על חוזה העבודה, מומלץ לוודא שהקבלן העביר לכם הצעת מחיר מפורטת ועם דאג להכין כתב כמוית שהוא מסמך המפרט את כלל העבודות שהקבלן הולך לבצע. הצעת מחיר בדיוק כמו חוזה העבודה מעידה לא מעט על רמת הרצינות של קבלן השיפוצים ותחסוך לכם שאלות רבות. בנוסף לכל, הצעת מחיר יש לצרף כנספח לחוזה העבודה עם הקבלן. 

מה צריך להופיע בחוזה העבודה?

כל פרט קטן בשיפוץ הדירה חייב להיות מתועד בחוזה העבודה מול קבלן השיפוצים: לוחות הזמנים שנקבעו, התשלום לקבלן והאחריות על אספקת החומרים. חוזי העבודה מול קבלן השיפוצים לא חייבים להיות זהים, יתכן מאוד שתחליטו עם הקבלן על הוספת סעיפים מסוימים שלא מופיעים בחוזים אחרים, בהתאם לצרכים השונים שלכם. יחד עם זאת, קיבצנו עבורכם מספר סעיפים עיקריים שכדאי שיופיעו בחוזה העבודה שלכם.

אחריות הקבלן על השיפוץ – סעיף חשוב במיוחד משום שהוא יגדיר את תחומי האחריות של קבלן השיפוצים. בסעיף זה תפורט האחריות של הקבלן על העבודה, על אתר השיפוצים במהלך תקופת השיפוץ והאחריות לטיב העבודה גם לאחר סיומה. בהתאם לתקופת האחריות שהוגדרה מראש בנוסף, כדאי לציין שהקבל אחראי להעסיק עובדים מורשים, מקצועיים ובעלי היתר עבודה בלבד.

אחריות במקרה של נזק – סעיף המפרט את אחריותו של הקבלן במידה ונגרם נזק תוך ביצוע העבודה לרכוש או אדם. כשמדובר ברוכש, הכווה היא לנזק שנגרם בתוך הדירה עצמה, או לנזק כלפיי רכוש של צד ג' כמו במקרה שהצנרת של השכנים שלכם נפגעה בזמן השיפוץ. במקרה של נזק פיזי, הכוונה היא שלקבלן יש אחריות לנזק שנגרם לכם או לצד ג', כמו למשל אם השכן שלכם עבר בסמוך לדירה ונפגע מקורה במרפסת. בנוסף, סעיף זה משחרר את הלקוח למשל במקרה של תאונת עבודה שנגרמה לעובדים מטעמו של הקבלן. 

מאמרים נוספים

בחירה נכונה של קבלן שיפוצים

בחירת קבלן שיפוצים בארץ ישראל זו משימה לא פשוטה בכלל. ישנו מגוון רחב של קבלני שיפוצים שחלקם לא מקצועיים ועבודתם עלולה לעלות לנו ביוקר. לכן

אשמח להזמין אתכם לפגישת ייעוץ ללא התחייבות
חייגו 050-2602812, או מלאו את הפרטים.

© כל הזכויות שמורות לאבי לוי ניהול פרויקטים